Eski Sevgilinin Adını Unutmak

Eski Sevgilinin Adını Unutmak
14 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 32 kez okundu.

Eski sevgiliden ayrılmanın en zor kısmı eski sevgiliyi unutmak kısmı oluyor çünkü bazı insanlara bunu hemen yapabilirken bazı insanlarda platonik bir saplantı olarak kalabiliyor. Ama aslında eski sevgiliyi unutmak o kadar da zor değil bunun için birkaç etkili yöntem bulunmaktadır. En büyük iş sizde bitiyor. Öncelikle unutmak istemelisiniz. Unutmayın hayat devam ediyor. Eğer bu şekilde düşünürseniz eski sevgilinin adını unutmak bile mümkün. En önemli adım beraber yaptığınız rutinleri ve ya alışkanlıkları hayatınızdan çıkartmanız olacaktır. Rehberde normal bir insan gibi adı soyadıyla kaydedin mesela.

Hayatınızda beraberi yaptığınız etkinlikleri hayatınızdan çıkartabilirseniz çok büyük yararı dokunacaktır. Örneğin beraber başladığınız ve hep beraber izlediğiniz bir diziyi bırakmak büyük yarar sağlayacaktır. Mesela bir diğer yöntem de onunla alakalı olan tüm özel günleri takvimden silmeniz olabilir. Fakat en iyisi o günlerde başka insanlarla başka planlar yapıp iyi vakit geçirmeniz. Çünkü eğer tek başınıza evde oturmayı seçerseniz bir türlü aklınızdan o günün önemi çıkmayacaktır.

Bir diğer etkili yöntem de sosyal medyadan onunla alakalı şeyleri ve beraber olduğunuz fotoğrafları silmeniz olacaktır. Bu sayede yeni insanların ancak ilgisini çekebilirsiniz. Yeni insanların ilgisini çekmek de her zaman en iyi unutma yöntemidir.

Bir diğer yöntem size bira manyakça gelebilir ama inanın işe yarayacaktır. Öncelikle elinize bir kâğıt kalem alın ve yazmaya başlayın. Sadece içinizden geleni yazın. Bu sayede veda ederken söyleyemediklerinizi ifade edebileceksiniz. Her şeyi ona yazıyormuş gibi yazın ama göndermeyin. Bu veda mektubu sizi gerçekten rahatlatacaktır.

Kendinize bir nevi yeni bir hayat kurun. Mesela yeni yeni hobiler edinin. Daha önce gitmediğiniz yerlere gidin, eğlenin hayatın gerçekten devam ettiğine beynininiz inandırın.

Her fırsatta dışarı çıkın ve gezin. Evde tıkılıp kalmayın bu sadece depresifliğinizi arttırır.

En önemlisi eskisinden daha da sosyal olun. Sosyalleşmek Dünyanın ne kadar büyük olduğunu tekrar hatırlamak demektir. Bu bakımdan yeni insanlarla tanışıp sohbet etmek çok iyi gelecektir. Bunlar sadece birkaç öneriydi ama gerçekten eski sevgilinin adını unutmak istiyorsanız bunu ilk önce kendinizi ikna ederek yapmaya çalışmalısınız en önemli şey budur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git